PRP (Platelet Rich Plasma)CİLT KIRIŞIKLIKLARINA VE LEKELERE KARŞI PRP TEDAVİSİ

İnsanlarda yaş ilerlemesi ile oluşan kırışıklıklarda, sivilce izlerinin tedavisinde, güneş lekelerinin giderilmesinde PRP (doku yenileme tedavisi ) uygulanabilmektedir.

PRP(Doku Yenileme)'nin cilt üzerindeki uygulamaları nasıldır? Amacı nedir?

Doku yenilemede kandan alınan büyüme faktörleri kollajen üretimi arttırmakta doku yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede lekelerin azalması, sivilcelerle kalan izlerin yok olması cildin daha gergin, canlı ve parlak görünmesini sağlanmaktadır.

Cilt yüzeyinde hangi bölgelere uygulanmaktadır?

Problemli olan herhangi bir bölgeye uygulanabilmektedir. Yüz, boyun, dekolte, saç ve el üstü gibi...

PRP'nin etkileri nasıldır?

Uygulama yapılan kişi 3 – 4 haftanın sonunda etkileri fark etmektedir. Lekelerde azalmalar meydana gelmekte, yüzde lifting ortaya çıkmakta, ince kırışıklıklar azalmakta ve cilt yüzeyi daha parlak, gergin ve canlı gözükmeye başlamaktadır.

Yan etkileri var mıdır?

Karışım hastadan kendi kanı ile hazırlandığı için kan yoluyla bulaşan bulaşıcı hastalıklara yakalanma yada alerji olma riski yoktur. Sadece işlem esnasında kızarıklık meydana gelebilmektedir ve bu kızarıklık birkaç saat sonra geçmektedir.

Tedavi süresi ne kadar zamanda tamamlanmaktadır?

4 seanstan oluşmakta, ayda 1 defa uygulanmaktadır. 6- 12 ay arasında da kişinin ihtiyacına göre tekrarlanabilir.

PRP uygulaması esnasında ağrı ya da acı var mı?

Herhangi bir ağrı ya da acı hissi yaşanmamaktadır, krem ile uyuşturma işlemi sonrası uygulanmaktadır.

Uygulama sonrasında istenilen amaca ulaşılabiliniyor mu?

Bugüne kadar yaptığımız uygulamalardan hastalarımız büyük oranda memnuniyet duymaktadır. 2. seanstan itibaren etkilerini göstermeye devam etmektedir. Seansların bitiminde hasta belirgin fark görmekte ve istenilen sonuca ulaşılmaktadır.

PRP yöntemi kimlere uygulanamaz?

Aktif kanser hastaları hariç herkese uygulanabilmektedir.

yükleniyor..
Bu web sitesinde bulunan yazıların tümü sadece bilgilendirme amaçlıdır.Bir uzmana danışılmadan bilinçsizce yapılmaya çalışılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarar nedeniyle Dr. Gülçin Turan & Dr. Tolga Turan Muayenehanesi sorumlu tutulmaz.Bu web sayfasını ziyaret eden kişi bu kuralları kabul etmiş sayılır.Sitede bahsi geçen herhangi bir cihazla ilgili verilen bilgi ve bahsi gecen herhangi uygulama tarafımızdan yapıldığı anlamına gelmez sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bunla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul edilemez.