MEZOLIFTING ve MEZOBOTOX


Sağlıklı, parlak ve gergin bir cilt artık mümkün! Yıpranma ve yaşlanma süreci kendini en çok yüz cildimizde kuruma, kırışma ve sarkma olarak gösterir. Cildin ihtiyacı vitamin , mineral ve önemli yapı elemanlarını yine cildin içine vererek ciltte hızlı ve kalıcı bir yenilenme sürecini başlatabiliyoruz.


Yüz Mezoterapisi (Mezolifting, Vitamin Enjeksiyonu) kimlere uygulanır?


Güneşe ve solaryuma çok sık maruz kalan, sigara ve/veya alkol kullanan, yoğun çalışma temposu nedeniyle cildine özen göstermemiş kişiler bu uygulama için uygundurlar. Herhangi bir cinsiyet ya da yaş kısıtlaması yoktur.


Mezolifting'in amacı nedir?


Amacı cildin kaybettiği gerginlik ve canlılığın geri kazandırılması LIFTING ETKISI yaratılmasidır. Bu amaçla gündelik hayatta uygulanan kozmetik kremlerin cilt üstünden emilmesinin sağlanması için oldukça uzun süre uygulanmaları gerekmektedir. Ayrıca cildi besleyen stratum bazale denen tabakada dahil derin tabakalara da ulaşmak genelde mümkün olamamaktadır. Mezoterapi de ise cildin ihtiyacı olan gerekli takviyeler doğrudan istenilen bölgeye ve derinliğe, gerektiği miktarda verilebilmektedir. Yüz derisinin yaşlanmasının ilk belirtileri ince çizgi ve kırışıklıkların belirmesi ve derideki elastikiyet kaybıdır. Zamanla kırışıklıklar derinleşir ve cilt sarkar.

Mezolift ya da yüz mezoterapisi tedavisi ciltteki zamana bağlı değişiklikleri yavaşlatır, hatta tersine çevirir. Mezolifting yönteminde, deri içine doğal maddelerin mikro enjeksiyonları yapılarak, derinin üst ve alt tabakasında doku yenilenmesini sağlamaktadır.


Mezolifting cilt ve cilt altı dokulara ne gibi yararlar sağlar?


Bu uygulama sonrasında ciltteki azalmış elastin, kollajen, hyaluronik asit içeriğinde denge sağlanır. İçeriğindeki hücre yenileyici vitaminler, antioksidanlar ve cildin dolgunluk ve nemini dengeleyen bağ dokusu içerikleri sayesinde ciltte bir tonus artışı, sıkılaşma, gerginlik, krem kullanımını nerdeyse ortadan kaldiracak kadar nemlenme ve ince çizgilerde azalma meydana gelir. Böylece daha fazla kollajen oluşarak, elastin kalitesi artarak derinin yapısı sağlamlaşır. Artan oksijenlenme nedeni ile haftalar içinde cilt sağlıklı, parlak ve tazelenmiş görünmeye başlar yaşlanma etkileri azaltılıp daha canlı ve taze bir cilt elde edilir. Mezolifting botoks ve/veya dolgu ile kombine edilerek çok daha mükemmel sonuçlar elde edilebilmektedir.


Mezolifting hangi bölgelere uygulanır?


Yüz mezoterapisi yanaklar, alın, göz kenarları, üst dudaklar, çene, boyun ve dekolte bölgesine olduğu gibi el sırtına da uygulanabilir.


Mezolifting'de kullanılan ilaçlar ne gibi maddeler içerir?


1.Somon balığından elde edilen DNA,
2.Hyaluronik asit: Yüz mezoterapisinde kullanılan bu madde insan dokusunda yaygın şekilde bulunan doğal bir polimerdir. Bu madde suyu emerek şişer ve dokuda nem ve elastikiyet sağlar.
3.Vitaminler: Vitamin A deri gelişimini kontrol eder. Yaşla birlikte incelen deriyi düzeltir; Vitamin E is dokuları zararlı maddelerden koruyan bir antioksidandır; Vitamin C kollajen sentezini uyarır. Deri renk hücrelerinin üretimini yavaşlatır; Vitamin B deriyi besler , dokuların biyolojik dengesini düzenler; Vitamin K dokuların kan dolaşımını düzenler.
4.Amino asitler: Proteinlerin yapı elemanıdır. Dokuların gelişiminde rol oynarlar. Amino asitler yaşla ortaya çıkan doku hasarını onarır ve düzenlerler.
5.Mineral tuzlar: Hücrelerin pek çok yaşamsal faliyetlerinde düzenleyici ve destekleyici rolleri vardır. Yüz mezoterapisinde bunlar dokuların metabolizmasını iyileştirirler.
6.Koenzimler: Dokuların biokimyasal reaksiyonlarını düzenler. Dokuların yenilenme hızını arttırırlar.
7.Nükleik asitler: Derinin temel protein sentezini desteklerler. Yeni oluşan proteinler de cildin bağ dokusuna destek verir.
8.DMAE (Dimetil amino etanol): DMAE son yıllarda kullanıma girmiş ve yüz mezoretapisinde çok tercih edilen bir aktif maddedir. Başlıca etkisi cilt sarkmalarını ortadan kaldırması yönündedir. Çeşitli vitaminler, antioksidanlar, DMAE(Dimetil Amino Etanol) ve düşük konsantrasyonlu hyaluronik asit gibi maddelerin kombinasyonu uygulanır.Mezolifting nasıl uygulanır?


Uygulama 30 Gauge'lik çok ince iğneler veya yüze özel Dermapen uygulamasıyla ile birçok noktadan cilt altı dokuya ilaç karışımının verilmesi şeklinde yapılır. Seanslar yaklaşık 15-20 dakika sürer.


Mezolifting kaç seans uygulanır ve seans aralıkları nedir?


Seans sayısı ve uygulama aralıkları kişinin yaşı ve cildinin ihtiyacına göre değişmektedir. Genellikle bir kür 4-8 seanstan oluşmaktadır ve uygulama aralığı 2 haftadan 1 aya kadar değişebilmektedir. Mezolift sırasında lokal anestezik kremler de kullanılsa ağrı eşiği düşük hastalarda ağrı olabilir.

yükleniyor..
Bu web sitesinde bulunan yazıların tümü sadece bilgilendirme amaçlıdır.Bir uzmana danışılmadan bilinçsizce yapılmaya çalışılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarar nedeniyle Dr. Gülçin Turan & Dr. Tolga Turan Muayenehanesi sorumlu tutulmaz.Bu web sayfasını ziyaret eden kişi bu kuralları kabul etmiş sayılır.Sitede bahsi geçen herhangi bir cihazla ilgili verilen bilgi ve bahsi gecen herhangi uygulama tarafımızdan yapıldığı anlamına gelmez sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bunla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul edilemez.