POWER PLATE


Power Plate Advanced Vibratıon Technology nedir?
Hangi prensipte çalışır?

Yerçekimi nedeniyle hepimizin kütlesinin kilogram olarak tanımlanan bir ağırlığı vardır. Bu çekim gücüne karşı koyarak hareket eden insan vücudunda kaslar gelişir ve güçlenir. Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bu teknikte, Power Plate’in ürettiği vibrasyon, insan vücuduna bir enerji olarak yollanır. Tercih edilen frekanstaki salınımlar vücut kaslarının gerilme yönünde uyarır. Uygulama süresince kaslar sürekli olarak gerilir/gevşer ve çalışır. Günümüzde birçok sporcunun antrenmanlarını üzerine ilave ağırlıklar takarak yapmasının nedeni de budur. Vücudun her bölgesindeki kaslar uygulamanın yapıldığı kısa süre içinde yoğun bir disiplin içerisinde çalışır.Power Plate kontrol panelinden seçilecek 40 Hz. salınım hızı ile kaslarımız saniyede 40 kez gerilir ve gevşer. Örneğin, 1 dakika bu salınım altında çalışan karın kaslarımız yüzlerce kez mekik hareketi yapmışçasına yorulur. Çalışma tamamlanıp dinlenmeye geçildiğinde, vücut kendini dengelemek için metabolizmayı ayarlar. Bu ayarlama ile vücudumuzun performans çizgisi yukarı çekilmiştir. Bir sonraki çalışmada vücut performansını bu yeni çizgiyi baz alarak yukarıya çekmeye çalışır. Vücudun performans arttırıcı bu girişimine “supercompensation” denir.Alınan neticeler ile birlikte uzun bir zaman sporcular üzerine uygulanan bu sistem günümüzde spor, medikal, estetik-kozmetik-güzellik, sağlıklı yaşam, fizik tedavi alanlarında sıkça kullanılmaktadır.

Power Plate etkin sonuçları nelerdir?

Vücudun direncini ve esnekliğini arttırır, Kan dolaşımını düzenler(capilarisation and lymph drainage )Vücudun patlama gücünü arttırır ( explosive strength)Eklem bağlarını kuvvetlendirir, (bone tissue)Bölgesel ağrıları azaltır,Serotine ve Neurotrophine hormonlarını arttırır. Bölgesel yağ fazlalıklarını yok eder;10 Dakikalık Power Plate çalışması yaklaşık 1 saatlik Fitness çalışmasına eşdeğerdir...

ETKİLERİ:

- Esneklik kazandırır,
- Vücuttaki tüm kasların derinlemesine çalışmasını sağlar,
- Eklem sakatlıkları riskini minimuma indirir,
- Kan akışı ve oksijenlenmeyi arttırır,
- Hormonların daha yüksek düzeyde çalışmasını sağlar,
- Vücudun Patlama Gücü artar,
- Vücut suyunun drenajını arttırır,
- Osteoporosis etkisini azaltır,
- Sırt ve bel ağrısını azaltır, bu bölgeleri güçlendirir,
- Selülit oluşumunu engeller, selüliti azaltır,
- Kemik yoğunluğunu arttırır,
- Kolajen üretimini arttırır,
- Zihinsel ve bedensel stresi azaltır,
- Bölgesel yağ fazlalıklarını azaltırGünde sadece 10 dakika çalışarak genç kalın...

POWER PLATE kas gücünü arttırır mı?

Power Plate ile çalışırken çalışma bölgesindeki kas grubu %95 yoğunlukta çalışır ve gelişir. Vücudumuzun dayanıklılığı ve gücü etkili biçimde artar.

POWER PLATE ne kadar zaman kazandırır?

Power Plate ile 10 dakika çalışmak, klasik yöntemlerle 60 – 90 dakika güçlendirici egzersiz programlarına karşılık gelir. Zira Power Plate ile çalışırken birçok kas grubu aynı anda maximum verim ile çalışmaktadır.

POWER PLATE esnekliği arttırır mı?

Power Plate vücudumuzdaki kas ve tendonları ısıtarak esneklik kazandırır. Sadece 2 dakikalık esneme programı tüm vücudun esneme yeteneğini arttırır.

POWER PLATE vücut uyumunu arttırır mı?

Power Plate kas içi ve kaslar arasındaki koordinasyonu sağlayan tüm reseptörlerin ayni anda uyarılmasını sağlar. Böylelikle vücut koordinasyon yeteneği ve uyumu artar, buna bağlı olarak tepki ve dengehissi gelişir.

POWER PLATE dolaşımı düzenler mi?

Power Plate çalışması esnasında kaslar saniyede 35 ila 50 kez kasılarak en küçük kılcal damarlara dahi saniyede 35 ya da 50 kez kadar kan pompalanmasına neden olur. Bu kan akışı, hücrelerin kısa sürede enerji depolamasına katkıda bulunur. Kan akışındaki bu artış aynı zamanda kanda bulunan atıkların hızla vücudu terk etmesini sağlar ve kanhücreleri yenilenir.

POWER PLATE metabolizmaya etkileri nelerdir?

Power Plate metabolizmanın zenginleşmesine neden olur, yağ yakılmasını şiddetlendirir ve ana metabolizmayı düzenler. Deri altındaki yağ tabakasını azaltır.

POWER PLATE fitness’a katkısı var mıdır?

Kaslardaki gelişmeye bağlı olarak tüm vücut sistemi dayanıklılığını arttırır. Yapılacak düzenli çalışmalara alışan vücut çok kısa sürede kendi performansını yukarı çeker. Bunun sonucu olarak daha uzun mesafeleri yürüyebilir, daha hızlı koşabilir, daha yükseğe sıçrayabilir, uyumlu ve esnek bir vücuda sahip olabiliriz.

POWER PLATEzindelik verir mi?

Power Plate başta mutluluk ve rahatlık olmak üzere yaşantımızda pozitif etkileri olan bir cok hormonun daha fazla salgılanmasını sağlar. Bu artış yaşam kalitemizi artırır, cinsel yaşantımızı olumlu yönde etkiler.

POWER PLATE Selülite etkili midir?

Power Plate ile yapılan masaj özellikli egzersizler deri altındaki yağ dokusunun azalmasına, yağ hücrelerinin parçalanmasına, daha sıkı ve sağlıklı bir dokuya sahip olmamıza yardımcı olur. Sellülit azaldıkça ve doku güçlendikçe derinlemesine etki baslar. Bu tür egzersiz programları ile yüz kaslarında dahi güçlenmeler saptanmaktadır.

POWER PLATE Osteoporosis e etkisi nedir?

Yapılan tüm bilimsel çalışmalar vücuda uygulanan düzenli ve kuvvetli vibrasyonun kemik erimesini azalttığını ve kemik yoğunluğunda kayda değer yükselmelere neden olduğunu göstermektedir. Power Plate vücut üzerindeki yerçekimi kuvvetini arttırdığından kemik mineral yoğunluğunda da artışlar sağlamaktadır.

yükleniyor..
Bu web sitesinde bulunan yazıların tümü sadece bilgilendirme amaçlıdır.Bir uzmana danışılmadan bilinçsizce yapılmaya çalışılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarar nedeniyle Dr. Gülçin Turan & Dr. Tolga Turan Muayenehanesi sorumlu tutulmaz.Bu web sayfasını ziyaret eden kişi bu kuralları kabul etmiş sayılır.Sitede bahsi geçen herhangi bir cihazla ilgili verilen bilgi ve bahsi gecen herhangi uygulama tarafımızdan yapıldığı anlamına gelmez sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bunla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul edilemez.