KARBOKSİTERAPİ


Karboksiterapi Avrupa ve ABD’de son 15 yıldır selülit ve bölgesel yağlanmanın tedavisinde hızlı, rahat, etkili ve cerrahi olmayan bir yöntem olarak başarıyla uygulanmaktadır. Estetik Tıpta selülitin giderilmesi, selülitli bölge üzerindeki cildin sıkılaştırılarak elastikiyet artışı sağlanması ve sarkmanın önlenmesi amaçlanıyor. Karboksiterapi, özellikle selülitin giderilmesi ve cilt elastikiyetinin arttırılmasında son derece etkili bir yöntem olarak kabul edilmektedir. En sıklıkla karın, bel, kalça gibi bölgelerde kullanılır.Liposuction öncesi ve sonrasında, erken dönem deri ve doğum çatlaklarının tedavisinde karbondioksit gazının etkilerinden yararlanılır. Karboksiterapi etkisiyle;Cilt altı mikrodolaşımda damar genişlemesi artarKılcal damar kan akışı artar ve hızlanır.Yağ eritici (lipolitik) etki oluşur.Yüzeye yakın dokularda oksijen kullanma potansiyeli artar.Su toplanmasının düzenlenmesi sağlanır (Fazla suların atılması ile)pH dengesi sağlanır.Doku yenilenmesini uyarılır. Adele, kas tonüsünün (sertliğinin) artışı sağlanır

Karboksiterapi nedir?

Avrupa ve ABD’de son 10 yıldır selülit oluşumunu ve yağlanmayı engelleyen bir teknik olarak uygulanıyor. Cilt altına ve yağlara, özel bir cihaz aracılığıyla karbondioksit gazı verilir. Böylece, yağ hücreleri parçalanırken, dokuların oksijenlenmesi artar, metabolizma hızlanır ve cilt gerginlik kazanır.
Nasıl uygulanıyor?Uygulama son derede basit. Karbondioksit gazı, küçük ve özel iğneler( 30G 'lik (0. 3 mm))aracılığıyla yağlanma olan bölgeye farklı derinliklerde verilir. Uygulamanın genişliği ve derinliği kişinin ihtiyacına göre belirlenir. Hangi durumlarda kullanılır?SelülitLok al yağlanmaAmeliyat ve yara izleri Stria (cilt ve hamilelik çatlakları) Boyun, dekolte ve kol bölgesinin toparlanmasıEl ve yüz cildinin toparlanması ve gençleştirilmesi, Psoriasis (sedef hastalığı)Cilt ülserleri

Tedavi bölgeleri ve etkileri nelerdir?

Basende; Gevşemiş ve ileri derecedeki selülitli dokuların giderilmesi, bölgesel yağ dokusu fazlalığının eritilmesi, Liposuction – lipoplasti öncesi ve sonrası pürüzlerin giderilmesi.Kollarda; Koltukaltı gevşekliklerinin ve sarkmalarının giderilmesi, üst kolun inceltilmesi Göğüslerde; Gevşek ve sarkık göğüs cildinin toparlanması, Karında; Gevşek ve sarkık karın dokusunun düzeltilmesi, Yara ve ameliyat izlerinin giderilmesi, Doğum sonu veya kilo alma sonucu oluşan karın çatlaklarının giderilmesi

Yan etkisi var mı?
Günlük aktiviteyi engelliyor mu?

Ciltte şişkinlik veya kızarıklık oluşursa yarım saatte geçiyor. Hasta, uygulamadan hemen sonra günlük aktivitesine dönebilmektedir. % 1- 2 hastada sigara içme isteğinde azalma ve uygulama akşamı uyku kalitesinde artma da saptanmış etkileri arasında yer alıyor. Acı ya da ağrı hissediliyor mu?
Merkezimizde kullanılan sabit basınç kalibrasyonlu CARBOMED cihazı mümkün olan en az acıyı hissettiriyor. Çok hafif olarak hissedilebilecek ağrı ise tolere edilebilir düzeyde.

Hangi bölgelerde ve alanlarda uygulanabiliyor?

Bölgesel yağlanmaya karşı Karboksiterapi, karın, bel, kalça, diz içi, kol altı, bacak içi ve çene altında güvenle kullanılmaktadır. Ayrıca selülitli alanlarda düzelme sağlanmasında, cildin sıkılaştırılıp, sarkmanın önlenmesinde, liposuction öncesi ve sonrasında, erken dönem deri çatlaklarının ve sedef hastalıklarının ve diabetik yaraların tedavisinde de uygulanıyor.

Kaç seans gerekiyor ve seans süresi ne kadar?

Kişinin ihtiyacına göre farklılıklar göstermesine rağmen ortalama olarak, haftada iki ya da üç kez olmak üzere 15- 16 seans uygulanıyor. Bir seans yaklaşık olarak 20- 30 dakika sürüyor.

Başka tedavi yöntemleri ile kombine edilebilir mi?

Kişinin problemine yönelik vakumterapi,radyoterapi ve mezoterapiyle kombine edildiğinde daha iyi sonuçlar alınır.

Kimlere uygulanabilir?

Her yaştan herkese uygulanabilir. Toksik etkisi yok, kan basıncını etkilemiyor ve hastanın diyabetinin olması da uygulama için engel değil.

yükleniyor..
Bu web sitesinde bulunan yazıların tümü sadece bilgilendirme amaçlıdır.Bir uzmana danışılmadan bilinçsizce yapılmaya çalışılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarar nedeniyle Dr. Gülçin Turan & Dr. Tolga Turan Muayenehanesi sorumlu tutulmaz.Bu web sayfasını ziyaret eden kişi bu kuralları kabul etmiş sayılır.Sitede bahsi geçen herhangi bir cihazla ilgili verilen bilgi ve bahsi gecen herhangi uygulama tarafımızdan yapıldığı anlamına gelmez sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bunla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul edilemez.