MEZOTERAPİ


Mezoterapi nedir?

Mezoterapide amaç çok küçük ilaç dozları ile problemli bölgelere enjeksiyonlar yapmaktır. Enjeksiyon cildin orta tabakası olan mezoderme yapılmaktadır.

Mezoterapi hangi durumlarda uygulanır?

-Bölgesel zayıfllama
-Selülit tedavisi
-Yüz-boyun-dekolte-ellerde cilt yenileme
-Saç dökülmeleri
-Sivilce izi tedavisi
-Gebelik çatlakları tedavisinde uygulanır.

Mezoterapide hangi ilaçlar kullanılır?

Klasik mezoterapide kişinin problemine uygun bitkisel ilaçlar, vitaminler, mineraller özel karışımlar halinde hazırlanır. Son yıllarda gelişen teknoloji ile hazır bulunan mezoterapi ilaçları da sıklıkla kullanılmaktadır.

Mezoterapi hangi durumlarda uygulanmaz?

Ciddi kalp hastalıkları,böbrek hastalıkları,şeker hastalığı (diabetikler),kan sulandırıcı ilaç kullananlar gebe ve emziren kadınlar.Kullanılan ilaçlara allerjisi olanlar ve kanser tedavisi gören hastalar.

Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde mezoterapi nasıl uygulanır?

Genetik ve yapısal nedenler, bazı hormon hastalıkları, gebelik sonrası alınan kilolar, fiziksel aktiviteden uzak yaşam stili sonrası vücudun belli bölgelerinde bölgesel kilolar oluşabilmektedir. Kilo oluşumu en çok karın çevresinde ve basen bölgesinde olmaktadır. Mezoterapide sorunlu olan bölgelere göre hazırlanan özel karışım ilaçlar enjekte edilerek zayıflama sağlanmaktadır. Bölgesel zayıflamada yağ kırıcı ilaçlar, selülit tedavisinde kan dolaşımını hızlandıran ilaçlar uygulanmaktadır. Mezoterapi bölgesel zayıflama amacıyla haftada 1 seans olarak uygulanmaktadır. Toplam 6-8eans yapılır. Alınan cevaba göre aylık idame seansları yapılmaktadır. Aşırı kilo fazlalığı olan kişilerde mezoterapi uygulanmaz. Uygun kilo verildikten sonra mezoterapi seanslarına alınır.

MEZOLİFT

Yüz bölgesinde yenileme amaçlı mezoterapi (mezolift) hangi durumlarda uygulanır?Yüz bölgesine uygulanan mezoterapiye “mezolift” denilmektedir. Mezolift şu durumlarda uygulanır:Cilt yenileme- rejuvenasyonKırışıklık tedavisiAkne izi tedavisiYüzde esneklik kaybıBoyun, dekolte ve el bölgesi bakımı

Mezolift için hangi ilaçlar uygulanır?

Hastanın yaşına göre cilt durumu belirlenir. Cildin destek dokusunu sağlayan özel ilaçlar, vitaminlerden oluşan karışımlar yüz, boyun, dekolte ve ellere uygulanmaktadır.

Mezolift seansları nasıl ayarlanır?

Seanslar cildin durumuna göre 7-10 günde bir yapılmaktadır. Seanslar 15-20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Uygulama sonrası hastalar normal günlük işlerine geri dönebilir.

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç dökülmelerinde mezoterapi nasıl uygulanır?

Hem bayanlarda hem de erkeklerde görülen saç dökülme sorunları için mezoterapi uygulanabilir. Saç dökülmelerinde mezoterapi 7-10 günde bir, toplam 6-12 seans yapılmaktadır. Saçlar için özel hazırlanan karışım ilaçlar saçlı deriye enjeksiyon yoluyla uygulanır. Öncelikli olarak dökülmede azalma olup ilerleyen seanslarda yeni saç çıkışı da görülebilmektedir.

SELÜLİT MEZOTERAPİSİ

Selülitin en etkin tedavilerinden birisi de mezoterapidir. İlk kez 1952'de Dr. Michel Pistor tarafından uygulanmış, 1987'de Fransız Tıp Akademisi tarafından geleneksel tıbbın bir parçası olarak kabul edilmiştir. Mezoterapi, orta deri tedavisi anlamına gelir. Tedavinin amacı kan ve lenf dolaşımını düzenlemek, fazla yağların parçalanmasını sağlamak, böylece selülitli dokuyu ortadan kaldırmaktır.Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi için kullanılan bu yöntemde lipolitik (yağ eritici), dolaşım düzenleyici, selülit giderici ilaçlar enginar özü, tonüs kuvvetlendirici karışımı yaklaşık 2 cm ara ile selülitli bölgeye enjekte edilir. 4 mm iğneler aracılığıyla yapılan bu enjeksiyon selülitin en geçerli tedavilerinden biridir. Yaklaşık 8–10 seans arasında devam eden mezoterapi seansları selülitin derecesine göre yapılır. Haftada 1 kez yapılan bu enjeksiyon yaklaşık 10 dk da tamamlanır.
Selülit tedavisi tamamlandıktan sonra 2’şer aylık ara ile tek seans mezoterapi, selülitin tekrarlanmaması açısından önemlidir. Tedavi sırasında kafeinli içeceklerden (çay, kahve, kola) soda ve tuzdan uzak olmalı, yağsız, sekersiz, posalı yiyeceklerden oluşan diyetler uygulamalı, içecek olarak bitki çaylarını tercih etmelidir. Kliniğimizde mezoterapi uygulanan hastalara kilo-boy indeksi normal sınırlar üzerinde ise ya da kilosundan da şikayetçi ise kişiye özel diyetler de düzenlenmektedir. Tedavi sırasında ve sonrasında spor (yürüme ve yüzme) ve uygun diyet yasam tarzı olmalı, stresten kaçınmalıdır. Günde yaklaşık 2 lt su tüketmelidir.

yükleniyor..
Bu web sitesinde bulunan yazıların tümü sadece bilgilendirme amaçlıdır.Bir uzmana danışılmadan bilinçsizce yapılmaya çalışılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarar nedeniyle Dr. Gülçin Turan & Dr. Tolga Turan Muayenehanesi sorumlu tutulmaz.Bu web sayfasını ziyaret eden kişi bu kuralları kabul etmiş sayılır.Sitede bahsi geçen herhangi bir cihazla ilgili verilen bilgi ve bahsi gecen herhangi uygulama tarafımızdan yapıldığı anlamına gelmez sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bunla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul edilemez.