CRİOLİPOLİSİZ (SOĞUK LİPOLİZ)

Cocoon Criolipoliz, bölgesel yağ birikimlerini azaltarak vücudu şekillendirir. Liposuction gibi yağ aldırma ameliyatlarına alternatif cerrahisiz bir yöntemdir.

Cerrahi olmadığı için kanamasız ve ağrısızdır. Soğutarak bölgesel yağlanmaları azaltır.

Cocoon tedavisi yağ hücrelerine soğuk uygulaması ile bölgesel dokunun kontrollü bir zaman dilimi için dondurulması esasına dayanır.

Vücut şekillendirmede, uygulanan bölgelerde, orantılı ve düzgün bir zayıflama görülür. Uygulama sonrasında çökmeler görülmez.


Soğuk Lipoliz Nasıl Çalışır ?

Soğuk Lipoliz, cilt altındaki yağ dokusunun kontrollü olarak soğutulması ( 5°C / -8°C ) ve bu sıcaklıkta, soğuk etkisine direnci düşük olan yağ hücrelerinin denatüre olarak yok olması işlemidir. Cocoon tedavisi; çevre dokulara zarar vermeden yağ hücrelerine soğuk uygulaması ile bölgesel yağ dokusunun kontrollü olarak belirli bir süre için dondurulması esasına dayanır. Cocoon özel tasarlanmış başlıkları ile basınç uygulayarak vakum etkisi üretir. Böylece tedavi bölgesindeki kan akışını yavaşlatarak yağ dokusunu hareketsiz hale getirir ve kontrollü bir şekilde soğutur. Soğuğa maruz kalan yağ hücreleri, doğal yollardan ortadan kalkacakları bir sürece girerler ve yağ dokusunun kalınlığı azalır. Soğutma işlemi bittikten sonra yağ hücreleri lenfatik sisteme bırakılırlar. Hasar görmüş yağ hücreleri organizmamızın doğal metabolik süreçleri ile aşamalı olarak elimine edilir. Sonuçlar en erken 15 gün sonra görülürken incelme etkisi 4.ayda da devam etmektedir.

Avantajlar

·Tüm cinsiyet, cilt tipi ve tüm dokularda uygulama

·Ağrısız ve acısız uygulamalar 
Uygulama yapıldıktan sonra on beş (15) gün içinde yaklaşık% 20 oranında sonuç görülmeye başlanır. Asıl sonucu görmek için 2-3 ay arası bir süre geçmesi gerekmektedir. Bu süre sonunda % 20-40 oranında bir incelme görülecektir. 

·Radyofrekans ve Pressoterapi gibi teknolojilerle kombine uygulamalar

·Aynı anda iki bölgede uygulama


Soğuk Lipoliz Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanır?

Vücut Analizi yapılır. Vücut kitlesi normalden fazla olan ve genel olarak kilo problemi olmayıp, belli bölgelerde yağ depolanmaları olan, 18 yaş üzeri olan kişilere uygulanır.

Muayeneniz Dr. Gülçin Turan tarafından gerçekleştirilir. Vücudunuzdaki bölgesel fazlalıklar, deri elastikiyetiniz ve yağ depolanmalarınız birlikte değerlendirilir.

Cihazın mekanizmasında akım kullanılmadığı için, kalp pili olan kişilerde de uygulanabilmektedir.

Doğum yapan kadınlarda, sezeryan sonrası yara iyileşmesi tamamlandıktan sonra uygulama yapılabilir.


Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanır?

Bölgesel yağ depolanmaları gözlemlenen, bel, karın, bacak, basen, sırt (sütyen hattı) ve kollara uygulanır.


Soğuk Lipoliz Uygulaması için ideal aday kimdir ?

Cocoon özellikle lokal yağlanma şikayeti olan kişiler için uygundur. Vücudunda yaygın yağlanma şikayeti olan kişilerle, obez kişiler uygun adaylar değildirler. Bölgesel yağlanmadan şikayeti olan kol, sırt, bel, karın, kalça gibi bölgelerinden konsantre lokal yağ azaltmak isteyen kişiler bu uygulama için en ideal adayları oluştururlar.


Soğuk Lipoliz Kaç Seans Uygulanır?

Tek seanstır. Yağ dokusu kalınlığına ve azaltılması istenilen yağ miktarına bağlı olarak, ilk uygulamadan 1 ay sonra kontrol seansı uygulanmaktadır. Seansınızdan 45 gün sonra vücut analiziniz yeniden yapılır.

Soğuk Lipoliz Uygulama Süresi

Uygulama yapılacak bölgeye göre değişmektedir. 1 saat sürmektedir. Kişilerin bölgelerinin fazlalığına göre 2 saatte uygulama yapılabilir.


Soğuk Lipoliz Acıtır mı?

Cocoon, soğuk lipoliz ağrılı yada acılı değildir.


Soğuk Lipoliz Yan Etkileri Nelerdir?

Uygulama yapılan bölgede, geçici bir süre kızarıklık ve uyuşma görülebilir.


Soğuk Lipoliz Sonuçları Kalıcı mıdır?

Liposuction yöntemine alternatif cerrahisiz bir bölgesel zayıflama yöntemi olan Cooltech ile sonuçlar kalıcıdır. Çünkü yağ hücre sayısını azaltan bir uygulamadır.

Kişiler için konforlu ve rahat bir bölgesel incelme yöntemidir.

Uygulama sonrası sağlıklı beslenme ve günde 30 dakika yürüyüşü hayatınızdan eksik etmemenizi tavsiye ediyoruz.


Soğuk Lipoliz Güvenlimidir?

Kliniğimizde kullandığımız COCOON soğuk lipoliz cihazı Uluslararası geçerliliği olan

FDA sertifikasına sahiptir.

yükleniyor..
Bu web sitesinde bulunan yazıların tümü sadece bilgilendirme amaçlıdır.Bir uzmana danışılmadan bilinçsizce yapılmaya çalışılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarar nedeniyle Dr. Gülçin Turan & Dr. Tolga Turan Muayenehanesi sorumlu tutulmaz.Bu web sayfasını ziyaret eden kişi bu kuralları kabul etmiş sayılır.Sitede bahsi geçen herhangi bir cihazla ilgili verilen bilgi ve bahsi gecen herhangi uygulama tarafımızdan yapıldığı anlamına gelmez sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bunla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul edilemez.